Keşif Yolunda

Ekipman değerlendirmesi – Motosiklet Pantolonu Riderdenim

Yeni bir ekipman değerlendirmesi ile karşınızdayıııım:)) Bu sefer kullandığım pantolonlar hakkında biraz bilgi vereceğim. Tahmin ettiğiniz üzere motosiklet kullanıcılarının olmazsa olmaz koruma ekipmanlarından biridir korumalı pantolonlar. Bugün araştırmaya başlasanız, çeşitlilikten kafanız karışır 1 haftada zor karar verirsiniz. Hatta bazılarınız giyip denemeden almam ben abi dersiniz. Piyasada gerçekten çok çeşitli ürünler mevcut. Gore-tex, jean, çift katlı, su geçirmez vb. bir sürü çeşit var. Bu kadar çeşit olması doğal olarak seçimi zorlaştırıyor.

Genelde insanlar her işi yapabilen bir adet ürün olsun isterler. Nasıl her yola giden motosiklet yoksa(Keçi hariç) her duruma uygun pantolon da yoktur bence. Üreticiler her ne kadar böyle ürünlerinin olduğunu söyleseler de ne kadar fonksiyoneldir? ne kadar ekonomiktir? sorularına bakmak lazım. Bu nedenle ben sürüş koşullarımı ve tarzımı analiz ettim, fonksiyonellik olarak ne istediğime baktım ve bütçemi de işin içine katarak karar verdim.

Seçimlerimden birisi; enduro tarzına uygun, uzun yolculuklarda, kamplı arazili sürüşlerde kullanabileceğim bir şey olmasıydı. Bu nedenle Riderdenim markasının Samyeli modelini seçtim. İkincisi ise; yine Riderdenim markasının Zifiri modeli. Bu modeli ise şehir içinde günlük kullanıma, işe gidip gelmeye uygun olduğu için seçtim.

Samyeli modeli kargo pantolon denilen bol cepli, rahat kesimli bir yapıya sahip. Zifiri modeli ise günlük kullandığımız jean pantolonların aynısı. İki modelde de iç koruma olarak Sas Tec markası kullanılıyor. 4 adet koruma mevcut, ikisi dizlerde diğer ikisi de basen bölgelerinde. Sürtünme bölgeleri (diz ve kalça kısımları) aramid bez malzeme ile içten desteklenmiş ayrıca dış yüzeyde de  nanoteknoloji uygulanarak kir ve toz tutması azaltılmış. Bu iki pantolonda kışlık değil. Kışın kullanacaksam 10 derecenin altındaki havalarda içlik giyerek kullanıyorum. Tam anlamıyla su geçirmez değiller, hafif yağmurda kullandım ama uzun süre yağmur altında su geçiriyorlar.

Zifiri modeli için fonksiyonellik anlamında diğerlerine göre öne çıkan bir özellik var. Dizlerdeki korumalar dışarıdan çıkartılıp takılabiliyor. Bu kısmı dizlere ince bir fermuar ekleyerek çok güzel bir şekilde gizlemişler. Pantolon da siyah olduğu için hiç belli olmuyor. Peki bu ne işe yarıyor? İşe, arkadaşınıza kahveye, akşam konsere gittiğinizde korumaları çıkartıp çekmecenize, sırt çantanıza atıp rahat bir şekilde oturabiliyorsunuz. Ayrıca diğer bazı markalarda korumalar için pantolondan hariç olarak ayrıca ücret ödemeniz gerekiyor. Riderdenim bunu yapmadığı için teşekkür ederim 🙂

Modellerin detaylı bilgileri için tıklayınız SAMYELİ  ZİFİRİ

NOT: Resimler Riderdenim’in kendi sitesinden alıntıdır.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Bilgi

This entry was posted on 16 Mart 2017 by in Ekipman and tagged , , , , , , , , , .

Bu blogu takip etmek ve yeni gönderilerle ilgili bildirimleri e-postayla almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 146 takipçiye katılın

%d blogcu bunu beğendi: