Keşif Yolunda

Ballıkayalar Tabiat Parkı

Uzuuun bir aradan sonra yeni Keçi nin rodajını yaparken sıkıldım, gidecek bir yer bulmam lazım dedim ve açtım haritayı. İstanbul’a yakın günü birlik gidip gelebileceğim nereler var diye bakarken Ballıkayalar Tabiat Parkını buldum. (Harita bağlantısı için tıklayınız).

Öğleden sonra işlerim olduğu için sadece gidip-görüp-gelecektim o nedenle hiç hazırlık yapmadım. Sıcak olması nedeniyle sabah erken saatlerde çıktım yola. Sırt çantama sadece atıştırmalık bir şeyler ve su aldım. Parkın girişi için belirgin bir tabela yok ya da ben göremedim bu nedenle ilk seferde kaçırdım. Sonra haritada baktığım mesafeye göre bu kadar uzak olmaması lazım diye geri döndüm. Tavşanlı yolundan yukarı doğru çıkarken Çimen Restaurant ın tabelasını gördüğünüzde hemen yanında ağaçlık dar bir yol var o yolu kullanarak parkın girişine ulaşıyorsunuz aklınızda bulunsun.

Burada yer yüzü hareketleri sonucu yaklaşık 1.5 km lik bir vadi oluşmuş. Vadinin ortasında bir dere bulunuyor ve vadinin çıkışındaki göleti besliyor. Vadinin iki yanında da yer yer yüksek dik kayalıklar mevcut. Buraya kaya tırmanışı yapmaya gelen dağcılar var. Ben vadinin içine doğru biraz yürüdüm ama motosiklet botlarıyla bir yerden sonra zorluyor. Eğer yürüyüş yapmak isterseniz yanınızda mutlaka rahat yürüyüş ayakkabılarınızı da götürün. Göletin olduğu vadinin sonunda piknik alanı da mevcut. Kurban bayramı sonrası olduğu için yürüyüşten döndüğümde burası ana baba günü gibiydi 🙂 Aracınızı park edebileceğiniz otopark bulunuyor.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Bilgi

This entry was posted on 4 Kasım 2016 by in Gezi and tagged , , , , , , .

Bu blogu takip etmek ve yeni gönderilerle ilgili bildirimleri e-postayla almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 146 takipçiye katılın

%d blogcu bunu beğendi: