Keşif Yolunda

Aksiyon kamerası için göğüs askısı

Aksiyon kameralarını bir yerlere sabitlemek için bir çok aksesuar mevcut. Ben de bu aksesuarlardan birini kendim yapayım dedim. Ne de olsa motorcu kendi işini kendi görebilmeli:) Şaka bir yana Çinden bir tane sipariş etmiştim ama 1-1.5 ay beklemek istemedim. Aksiyon kamerasına göğüs askısı yapabilmek için aşağıdaki malzemelere ihtiyacınız var;

  • Kayış
  • Germe aparatı
  • Germe tokası
  • Cırt cırt
  • L şeklinde sert malzemeden bir levha
  • Matkap
  • Dikiş nakış işleri için iğne iplik

Öncelikle sabitleme levhası üzerinde kayış uçlarını geçirmek için ve kamerayı sabitlemek için gerekli boşlukları açıyoruz. Kayış uçlarını geçirmek için ince uçlu matkapla küçük küçük delikler açıp bu delikleri birleştiriyoruz. Kamerayı sabitlemek içinde sabitleme vidası genişliğinde matkap ucu ile delik açıyoruz. Ben sert plastik bir malzeme seçmiştim, üzerinde matkapla çalıştıktan sonra zımpara ile biraz düzeltmeniz gerekiyor.

Levhayı hazırladıktan sonra üzerinizde motosiklet montu varken göğüs ölçüsünü alıyorsunuz. Bu ölçüyü dikkate alarak biraz da genişletme payı bırakıp kayıştan bu ölçü kadar kesiyoruz. Levhanın alt tarafına açtığımız iki delikten birine kayışı sabitleyip diğer ucuna germe tokası takacak şekilde dikiş işlemlerini yapıyoruz.

Göğüs kısmı

Göğüs kısmı

Göğüs kısmı bittikten sonra omuzlar için kayıştan iki ayrı parça kesip bunların birer ucunu göğüs kısmı için yaptığımız parçanın arkada kalan bölümüne sabitliyoruz. Omuz parçalarının levhaya takacağınız kısmında germe aparatı kullanılabilir ancak ben cırt cırt kullanmayı seçtim. Eğer omuz kısımlarının da ayarlanabilir olmasını istiyorsanız biraz uzun cırt cırt kullanabilirsiniz. Böylelikle aşağıdaki resimlerde görebileceğiniz son halini almış oluyor askımız.

Bütün bu malzemeleri Bauhaus veya Koçtaş  gibi yapı marketlerden bulabilirsiniz. Toplamda 30-35 lira tutuyor. El becerisi olan ve bunun gibi işlerle uğraşmayı sevenler için de eğlenceli bir uğraş. Bu arada piyasada orjinalleri 100-120 TL den satılıyor:)

One comment on “Aksiyon kamerası için göğüs askısı

  1. Geri bildirim: Aksiyon kamerası seçimi | Keşif Yolunda

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Bilgi

This entry was posted on 19 Nisan 2015 by in Aksesuar and tagged , , , , , , , , .

Bu blogu takip etmek ve yeni gönderilerle ilgili bildirimleri e-postayla almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 146 takipçiye katılın

%d blogcu bunu beğendi: